Yüksek kesimlere yağan kar, Van-Bahçesaray karayolundaki 3 bin rakımlı Karapet Geçidi'nde sürücülere zor anlar yaşattı.
1
Kent merkezinde ve ilçelerde yağan yağmur, yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Yağış sonrası karla kaplanan zirveler güzel görüntüler oluşturdu.
2
Yılın yaklaşık 9 ayı karın eksik olmadığı Van-Bahçesaray karayolundaki 3 bin rakımlı Karapet Geçidi de kar yağışıyla beyaza büründü. Sis ve kar yağışı sürücüleri olumsuz etkiledi.
3
Havanın iyice soğuduğu bölgede, bazı vatandaşlar sobalarını kurarak evlerini ısıttı.
4
Yaylalardan dönen çobanlar ise yolda kar yağışına yakalandı. Erken yağış karşısında şaşırdıkları söyleyen çobanlar, bu yıl karın diğer yıllara kıyasla daha erken yağdığını ifade etti.