Suriye`de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları yüzünden evini terk etmek zorunda kalan Fatıma Ahmed Um İbrahim, Azez ilçesinde sığındığı çadırında annesinden miras kalan ayaklı dikiş makinesiyle geçimini sağlıyor.
Suriye`nin kuzeyinde Türkiye sınırına yakın bölgeler, Esed rejimi ve destekçilerinin yoğun saldırıları sonucu evsiz kalan yüz binlerce sivile ev sahipliği yapıyor.
İdlibli Um İbrahim, Esed rejiminin İdlib`in Maratunnaman ilçesine yaptığı saldırıları sonrası 2020’nin başlarında çocuklarıyla birlikte Kilis`in karşında Suriye topraklarında yer alan Azez ilçesine göç etmek zorunda kaldı.
Evini ve neredeyse tüm eşyalarını geride bırakan Um İbrahim, annesinden yadigar ayaklı "Kara Kafa" eski dikiş makinesini yanına alarak göç etti.
Um İbrahim, rejim saldırılarında eşini kaybettikten sonra çocuklarını tek başına yetiştirmek zorunda kaldı.
Yetim kalan çocuklarının kimseye muhtaç olmaması için dikiş makinesiyle gece gündüz çalışan anne, çocuklarının okulda başarılı olmasını istiyor.
Uzanacak yardımlarla da bir yandan işlerini genişletmek isteyen Um İbrahim, yaşadığı kampta dikiş makinesine ihtiyaç duyan insanların yardımına da koşuyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz