Alex De Souza
Alex De Souza
Yaptıklarıyla hem tarihe geçen hem de Fenerbahçeli taraftarların kalplerini adını yazdıran Alex için Fenerbahçe`li taraftarların kendi aralarında topladığı para ile heykelini yaptırdılar.
Alex Ferguson
Alex Ferguson
Yıllarca Manchester United`ı çalıştıran kazanmadık kupa bırakmayan `Sir` ünvanına layık görülen Alex Ferguson`un United takımı ve taraftarı için yeri bambaşka yapılan heykeli ile ölümsüzleştirildi.
Bergkamp
Bergkamp
Hollanda, İtalya ve İngiltere’de sıra dışı işlere imza atmış ve dünyanın en iyi futbolcuları arasında kabul edilen Bergkamp, Arsenal taraftarlarının unutamadığı efsanedir.
Bill Shankly
Bill Shankly
Teknik direktör olarak başarılarıyla Liverpool şehrinin ve Liverpool taraftarlarının unutamadığı efsane isimlerden oldu.
Billy McNeill
Billy McNeill
789 kez giydiği Celtic forması altında inanılmaz başarılara imza atan McNeill, Celtic taraftarının unutamadığı efsane bir isim.
Bobby Moore
Bobby Moore
İngiliz futbolunun en önemli isimlerinden olan Bobby Moore, West Ham takımının efsanesi..
Bobby Robson
Bobby Robson
İngiliz futbolunun unutulmaz isimlerinden olan `Sir` ünvanına sahip sayılı kişilerinden olan Bobby Robson yapılan heykeli ile unutulmayanlar arasında.
Carlos Valderrama
Carlos Valderrama
Kolombiya`nın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Carlos Valderrama`nın da heykeli yapılarak ölümsüzleştirildi.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
Yakın tarihimizin dünya futboluna gelmiş en yetenekli futbolculardan biri olan Ronaldo bireysel ve takım olarak kazandığı kupalarla efsane olarak aktif futbol hayatını bitirmeden heykeli yapıldı.
Diego Maradona
Diego Maradona
Dünya ve Arjantin futbolunun en büyük efsanelerinden Maradona`nın bir çok heykeli bulunmaktadır.
Şeref Bey
Şeref Bey
Beşiktaş`ın ilk kaptanı ve teknik direktörü olan Şeref Bey, Beşiktaş`ın futbol şubesinin kurucusuydu. Üniversiteli Beşiktaşlılar tarafından heykeli yaptırılarak ölümsüzleştirildi.
Ferenc Puskás
Ferenc Puskás
Dünya futbolunun en büyük yeteneklerinden biri olan Puskas, Real Madrid`in efsanesidir. UEFA`da adına ödüller de verilmektedir.
George Best, Denis Law, Bobby Charlton
George Best, Denis Law, Bobby Charlton
Machester United`ın unutulmaz efsane üçlüsü George Best, Denis Law ve Bobby Charlton`un da heykelleri yapılarak ölümsüzleştirildi.
Henry
Henry
Arsenal taraftarının gönlüne taht kuran Henry`nin de heykeli yapılarak ölümsüzleştirildi.
Lefter Küçükandoyadis
Lefter Küçükandoyadis
Türk futbolunun en önemli isimlerinden olan Lefter, Fenerbahçe`nin efsane futbolcularından biridir.
Matt Busby
Matt Busby
Futbolculuk kariyeri City ve Liverpool da geçsede M.United`da başarılı teknik direktörlük kariyerinin ardından United efsanesi oldu.
Metin Oktay
Metin Oktay
Galatasarayın bir efsanesi Taçsız Kral lakabıyla tanınan Metin Oktay`ın iki heykeli bulunuyor biri Kadıköy`deki Kalamış Parkı`nda biri ise doğup büyüdüğü İzmir`de.
Ronaldo
Ronaldo
Onun için ne yapılsa azdır. Dünya futbolunun gelmiş geçmiş en iyi santraforlarından biri olan Ronaldo da heykeli yapılarak unutulmayanlar arasında.
Süleyman Seba
Süleyman Seba
Beşiktaş`ta futbolculuk,başkanlık yapan Seba, Beşiktaş için unutulmaz isimlerden. Beşiktaş`ın onursal başkanı. Büyükten küçüğe her Beşiktaşlının sevdiği Süleyman Seba`nın heykeli Akaretlerdeki kulüp binasının karşısında bulunuyor.
Tony Adams
Tony Adams
Profesyonel kariyerine Arsenal`da başlayıp Arsenal`da bitiren Adams, Arsenal taraftarlarının unutamadığı isimlerden.
Zico
Zico
Japonlar futbolun tanrısı olarak lakap takmıştır. Beyaz Pele olarak adlandırılan efsanevi futbolcu olan Zico`nun bir çok heykeli bulunmaktadır.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz