Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde görevli Adem Delioğlan, annesi tarafından kabul edilmeyen aslan yavrusu Pusat'ı sahiplenerek baba şefkatiyle büyütüyor.
1
Aslan yavrusuna gözü gibi bakan Delioğlan, kucağında taşıdığı, elleriyle beslediği Pusat`ı yanından hiç ayırmıyor.
2
Hayvanat bahçesi sorumlusu Burhanettin Bacak, yaptığı açıklamada, Pusat`ın 23 Nisan`da doğduğunu ve hayvanat bahçesindeki 8`inci aslan olduğunu söyledi.
3
Yavru aslanın doğumunun ardından annesi tarafından kabul edilmediğini ve beslenme konusunda sıkıntılar yaşadığını anlatan Bacak, hayvan bakıcısı Adem Delioğlan`ın bu durumun ardından harekete geçerek özel bir ilgiyle Pusat`ı koruma altına aldığını ifade etti.
4
Delioğlan`ın, hasta aslan yavrusuna şefkatle baktığını belirten Bacak, "Baba şefkatiyle yaklaşıyor ve bakımını yapıyor. Pusat`ın annesi kabul etmediği için bazı sağlık problemleri oldu. Yavrumuzun gerek veteriner gerekse sağlık teknikerlerimiz tedavilerini yaptılar. Şu an gayet sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor." dedi.
5
Adem Delioğlan ise aslanların bakıcılığını yaptığını, bu durumun kendisini mutlu ettiğini belirtti.
6
Pusat`ın annesi tarafından terk edildiğini aktaran Delioğlan, bu durumun kendisini etkilediğini ve aslan yavrusunu hayatta tutmak için ekip arkadaşlarıyla gayret sarf ettiklerini söyledi.
7
"Pusat`a karşı özel bir ilgim var"
Delioğlan, Pusat`ın bakımı için sabah erken saatlerde işe koyulduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:
"Evdeki çocuğumuz gibi sabahtan akşama kadar Pusat`ın bakımıyla ilgileniyorum. O da bizi babası gibi görüyor diyebilirim. Her tepkimize bakar, ismini söylediğimizde yanımıza gelir. Pusat`a karşı özel bir ilgim var, kendi çocuğum gibi sahiplendim. Yaşadığı sağlık sorunları beni üzdü çünkü o bakıma muhtaç. Veterinerler ve teknikerler gerekeni yapıyorlar, biz de gözetliyoruz.
8
Doğum yaptığında annesi, Pusat`ı kabul etmedi. Aradan 4-5 ay geçti, kendi elimizle, biberonla, etle besledik. Şimdide sahiplendik büyütüyoruz. Yaşama tutunması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Çocuğumuz gibi bakıyoruz, o da bizi babası kabul etti."
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Ümmiye teyze ve ekibi küresel ısınmaya dikkati çekiyor