Hatay`da turistik iki ilçeyi birbirine bağlayan Samandağ-Arsuz sahil yolunda açılan 26 kilometrelik bisiklet yolunun hem ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapması hem de doğa ve deniz turizmini hareketlendirmesi hedefleniyor.
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı`nın da katılımıyla geçen ay açılışı yapılan bisiklet yolu, hem doğayla iç içe olması hem de sahil yolunda bulunmasından dolayı ilgi çekiyor.
Bisiklet yolunun bölgeye turist çekmesinin yanı sıra burada ulusal ve uluslararası birçok organizasyon düzenlenmesi amaçlanıyor.
Dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolunu yaptık
"Dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolunu yaptık"
Vali Rahmi Doğan, yakın zamanda açılışını yaptıkları Samandağ-Arsuz sahil yolunun tüm Hataylılara hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
Burada, 26 kilometrelik bisiklet yolunun da yer aldığını hatırlatan Doğan, şunları söyledi:
Burada, 26 kilometrelik bisiklet yolunun da yer aldığını hatırlatan Doğan, şunları söyledi:
"Açmış olduğumuz Samandağ-Arsuz yolunda, dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolunu yaptık. Bu yol gidiş-geliş ile 52 kilometre olan kesintisiz bir yol. Burası tek parça halinde ve gerçekten hem Türkiye`nin hem de dünyanın dikkatini çekti. Önümüzdeki günlerde burada hem ulusal hem uluslararası birtakım faaliyetler olacak."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz