Balonlar turizmi sırtladı Peribacaları, tüf kayalardan oluşan yerleşim yerleri, kayadan oyma kiliseleri ve otantik yapısıyla özellikle yabancı turistlerin gözde merkezlerinden olan Kapadokya`da, doğal güzellikleri kuş bakışı izleme imkanı sunan balon turları, turistlerin bölgeyi tercih etmesinde etkin rol oynuyor.
İlginin hiç eksilmediği müze Çanakkale`de 1982 yılında ziyarete açılan Çanakkale Deniz Müzesi, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.
İş reformu yasası Paris`te protesto edildi Fransa`da yeni çalışma yasa tasarısını protesto amacıyla demiryolu sektörü, nükleer santraller ile Paris ve civarındaki toplu taşıma araçlarındaki çalışanların grevleri sürüyor.
Tarihi mezar taşları iskeleden çıktı Van Gölü`ndeki araştırmaları sırasında binlerce yıllık mercanların yerini tespit eden su altı görüntüleme yönetmeni Tahsin Ceylan`ın son keşfi Selçuklu dönemine ait mezar taşlarından yapılmış iskele oldu.
"Gül"ün "yağ"a dönüşen zahmetli yolculuğu Dünya gül yağı üretiminin yüzde 65`inin gerçekleştirildiği Isparta`da bahçelerden toplanan tonlarca gül, zahmetli işlemlerin ardından fabrikalarda gül yağına dönüşüyor.
Asırlık camiler ramazana hazır Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ön plana çıkan Erzurum`daki asırlık camilerde ramazan hazırlıkları tamamlandı. Kentte asırlardır ezan sesinin yankılandığı Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden kalma camiler, 11 ayın sultanı ramazan için hazır hale getirildi.
Kerkük Habbaza petrol kuyularındaki yangın söndürülemiyor Irak`ın Kerkük kentindeki Habbaza petrol kuyularına yapılan sabotajdan dolayı çıkan yangın yaklaşık bir aydır söndürülemiyor. Petrol kuyularından alev ve dumanların yükseldi.
Dağcılar Sümbül Dağı`na tırmandı Hakkari`de bir grup dağcı, kentin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Sümbül Dağı`na tırmandı.
EXPO 2016`da "Vesak Günü" etkinliği Budizmin kurucusu Buda’nın doğum günü olarak kabul edilen Vesak Günü, EXPO 2016 Antalya`da kutlandı. Nepal bahçesinde düzenlenen kutlamalarda, dans gösterileri yapıld
Oyun fuarı kapılarını açtı ATO Congresium`da düzenlenen "e-gameshow-Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı" açıldı. Katılımcılar, kendi yaptıkları kostüm ve aksesuarlarla oyun karakterlerine bürünerek Cosplay Yarışmasına katılacak. Cosplay yarışmasının uluslararası jürisi de fuarda performans sergiledi.
Suriyeliler çadır dükkanlarla hayata tutunuyor Rejimin, Rusya`nın, terör örgütü PKK`nın Suriye uzantısı PYD`nin ve DAEŞ`in saldırılarından kaçan Suriyeliler, es- Selame sınır kapısı ile Azez yolu üzerinde kurdukları çadırlarda bakkal, berber, lokanta, motosiklet tamirciliği gibi dükkanlar işletiyor.
"İstanbul`dan Anadolu`ya" sergisi Fotoğraf sanatçısı Mustafa Dedeoğlu`nun "İstanbul`dan Anadolu`ya Zamansız Yerler ve Yüzler" isimli fotoğraf sergisi, Sırbistan`ın başkenti Belgrad`daki tarihi Kalemegdan Parkı`nda açıldı.
Mısır`da ramazan hazırlıkları Mısır`ın başkenti Kahire`nin Seyyide Zeynep semtinde Ramazan ayı nedeniyle imal edilen fenerler (Fanus), Mısırlılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Seyyide Zeynep sokaklarındaki tezgahları kaplayan çeşitli renk, desen ve büyüklükteki fenerler, yaklaşan Ramazan ayında, insanların evlerini ve sokakları süslemek üzere müşterilere sunuluyor.
Belçika`da grev Belçika`da greve giden kamu çalışanları, hükümet karşıtı gösteri düzenledi. Nord tren istasyonunda toplanan sendika üyeleri, Kraliyet sarayı, parlamento ve Brüksel yerel hükümeti binalarının önünden geçerek şehir merkezine vardı. Hükümetin tasarruf önlemlerinin eleştirildiği pankart ve döviz taşıyan göstericiler, sık sık yüksek ses çıkarak fişek de attı.
Hollandalı süt üreticilerinden protesto Hollandalı süt üreticileri, Avrupa Birliği’nde (AB) geçen sene kaldırılan süt kotasının yeniden hayata geçirilmesi amacıyla gösteri düzenledi. Bir inek maketini boynundan asan üreticiler, toplantıya katılan bakanlardan sektörde yaşandığı ileri sürülen krize çözüm bulmalarını istedi.
`Royal Floria` çiçek festivali Malezya’nın en büyük çiçek ve bahçe festivali olan ve her yaz düzenlenen Royal Floria Festivali Putrajaya kentinde başladı. Festival kapsamında düzenlenen "Gecenin Sihri" etkinliğinde çiçek ve ışıklarla süslenmiş botlar ve yatlar izleyenlerin ilgisini çekti.
Diyarbakır`da teröristlerin ateşe verdiği tarihi cami Diyarbakır`ın Sur ilçesinde PKK`lı teröristlerce ateşe verilen tarihi Kurşunlu Cami`nin restorasyon çalışmalarının ardından 2017 yılı sonunda hizmete açılacağı bildirildi. Halk arasında "Kurşunlu Cami" olarak bilinen Fatihpaşa Cami`nin son hali görüntülendi
Dünyanın ilk geniş gövdeli nakliye uçağı Ukrayna`da dünyanın ilk geniş gövdeli nakliye uçağı ve dünyanın en büyük turbo pervaneli uçağı olan AN-22 (Antaeus) onarım gördükten sonra Kiev`deki Svyatoshin uçak pistinden Hostomel`deki Kyiv-Antonov havalimanına gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Ukrayna uçağı AN-22 restorasyondan sonra ticari uçuşlarına başladı.
Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı`nın "Seçkin Gözlemci Günü", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık`ın da katılımıyla başladı.
Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından Efes-2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı`nın "Seçkin Gözlemci Günü", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık`ın da katılımıyla başladı.
Almanya`da sel felaketi Almanya`da birkaç gündür etkili olan şiddetli yağışlar, büyük maddi hasara yol açarken, Bavyera eyaletinde felaket alarmı verildi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz