Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD`de
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD`de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington`daki ikili temasları kapsamında ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi. Beyaz Saray`daki ikili görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü
Hindistan`da köprü çöktü
Hindistan`da köprü çöktü
Hindistan`ın Kalküta kentinde tadilat halindeki bir köprünün işlek bir yolun üzerine çökmesi sonucu en az 10 kişi öldü. En az 150 kişinin de enkaz altında kaldığı belirtildi.
Yayla turizminde iddialı
Yayla turizminde iddialı
Doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile yaz aylarında birçok turisti ağırlayan Doğu Karadeniz, yeşilin binbir tonu ile kaplı ormanları ve yaylaları ile de ilgi görüyor.
Vodafone Arena`da son durum
Vodafone Arena`da son durum
10 Nisan tarihinde açılışı gerçekleştirileceği duyurulan Vodafone Arena Stadı`nda çalışmalar sona yaklaştı. Hibrit çim olarak adlandırılan çime sentetik lifler enjekte edilmesi işleminin ardından çimlerin kesilmesine başlanırken çatıya şeffaf membran serme işlemi de devam etti.
Ren Geyiği Çobanları Günü
Ren Geyiği Çobanları Günü
Rusya`nın kuzeyinde, Moskova`ya 2bin 500 kilometre mesafedeki Yamal-Nenets bölgesinde, Ren Geyiği Çobanları Günü kutlamaları gerçekleşti. Kuzey bölgesinin geçmişten günümüze taşıdığı en önemli kültürünün yaşatıldığı kutlamalar, Şubat sonu başlayıp Mart ayı içinde devam edip Nisan`a kadar sürüyor. Bir araya gelen yüzlerce göçebe Nenets halkı, yarışlar ve kültürel etkinliklerle kutlamalara renk kattı.
Operasyon bitince güvercinlerine kavuştu
Operasyon bitince güvercinlerine kavuştu
Diyarbakır`ın Sur ilçesinin PKK`lı teröristlerden arındırılmasıyla evine geri dönen Nurettin Tütüncü, güvercinlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.
Leyleklere kar sürprizi
Leyleklere kar sürprizi
Etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen Leylekler Vadisi`ndeki yuvaları karla kaplanan bazı leyleklerin, soğuktan etkilenmemek için tek ayak üzerinde beklediği gözlendi.
Örnek tünelde sona doğru
Örnek tünelde sona doğru
Tünel, içindeki tüpler arasında araçla geçiş imkanı olması açısından Türkiye`de ilk olma özelliği taşıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat`ta
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat`ta
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi`ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınıfları gezerek yetkililerden bilgi aldı öğrencilerle sohbet etti.
Terörle mücadelede
Terörle mücadelede
Yüksek manevra kabiliyeti, yeni nesil hedef tespit sistemi, etkin ve özgün silah teknolojisiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) gücüne güç katan milli taarruz helikopteri ATAK, son bir yıldır terörle mücadele operasyonlarının sürdürüldüğü bölgelerde aktif görev yapıyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz