Bahçeler Mahallesi`nde Barış ailesinin yaşadığı ahşap evde yangın çıktı. Alevleri gören vatandaşlar durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Haber için olay yerine giden AA yurt muhabiri Nurullah Kalay, itfaiye ekiplerinin gelmesi beklenirken içeride mahsur kalan bir kız çocuğunu kurtarmak için girişimde bulundu. Kalay, 9 yaşındaki Emine Nur Barış`ı kurtarmayı başardı. Ailenin diğer üyeleri de mahalle sakinlerinin yardımıyla dışarı çıkarıldı.
Kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü. 112 Acil Sağlık ekipleri de dumandan etkilenen aile bireylerine müdahale etti.
Kalay`ın, birinci derece yanık oluşan sağ eli, Demirci Devlet Hastanesi`nde tedavi edildi.
Nurullah Kalay, oturduğu eve yakın bir bölgede çıkan yangını haberleştirmek üzere olay yerine gittiğini, bu sırada durumu itfaiyeye de bildirdiğini söyledi. İtfaiye ekiplerinin gelmesi beklenirken aile bireylerinin komşuların yardımı ile dışarı çıkarıldığını aktaran Kalay, bu sırada evde küçük bir kız çocuğunun olduğunu öğrenince eve yöneldiğini belirtti.
Evin sahibi Ali Barış ise teravih namazı dönüşü yangın çıktığını öğrendiğini, ailesini komşularının kurtardığını ifade etti. Barış, "Küçük kızım ise mahalleden tanıdığımız gazeteci arkadaşımız Nurullah Kalay`ın yardımı ile kurtuldu. Kendisinden Allah razı olsun, herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz