![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/748000/749266.jpg)
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince dezavantajlı kadınlara yönelik hayata geçirilen "Hamarat Eller Mutfağı"nda hazırlanan yöresel yemekler, gurbetçilerin iftar sofralarını süslüyor. Halepli Bahçe Mahallesi'nde hizmet veren 20 kadının çalıştığı "Hamarat Eller Mutfağı"nda hazırlanan ağzı yumuk, içli köfte, ağzı açık ve semsek gibi yöresel yemekler, Avrupa ve bazı Orta Doğu ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin tercihi oluyor.