Erzincan’da, Ergan Dağı`nda 9 yıl önce hizmete açılan ve her yıl yurt içi ile yurt dışından çok sayıda kayak severi ağırlayan kayak merkezi, ziyaretçilerine göl ve çam ormanları manzarası eşliğinde kayak imkânı sunuyor.
Kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta ve havalimanına 13 dakika mesafede bulunan merkez, ulaşım kolaylığıyla da dikkati çekiyor.
Uzunlukları 1363 ile 2 bin 500 metre arasında değişen ve farklı zorluk derecesine sahip 4 pistiyle ziyaretçilerini ağırlayan kayak merkezinin yan pistlerle toplam uzunluğu yaklaşık 17 kilometreyi buluyor.
Munzur Dağları`nın eteklerinde bulunan 2 bin 970 metre yüksekliğindeki merkezde, saatte 750 kişi taşıma kapasiteli 8 kişilik modern gondol ve 1500 kişi kapasiteli 4 kişilik bubble telesiyej sistemi bulunuyor.
Göl manzarasında kayak yapılabiliyor
Göl manzarasında kayak yapılabiliyor
Ziyaretçilerine Türkiye`nin tek göl manzarasına sahip Ardıçlı Gölü kenarında tatil fırsatı tanıyan kayak merkezinde turistlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sosyal tesisler de yer alıyor.
Işıklandırma sistemiyle kayakseverlere gece kayağı yapma fırsatı da sunulan merkezde, teleferik bakımı ve pist düzenleme çalışmaları tamamlandı.
Merkeze, yamaç paraşütü, base jump ve wingsuit gibi çeşitli etkinlikler için ekstrem sporcuları da ilgi gösteriyor.
İşletmesi İl Özel İdaresinde bulunan kayak merkezinde, yeterli kar yağışının ardından suni karlamayla da pistler doldurulacak ve sezona başlanacak.
Tüm mekanik cihazların bakımı eksiksiz yapıldı
"Tüm mekanik cihazların bakımı eksiksiz yapıldı"
Merkez tesislerinin teknik sorumlusu Recai Oktay ise sezona başlamak için yeterli kar yağışını beklediklerini söyledi.
Yaptıkları hazırlıkları aktaran Oktay, "Elektrik, elektronik, otomasyon ve mekanik bütün bakımlar, gondol, T bar, teleferik, kızak pisti ve yürüme bandı olmak üzere tamamının bakımı eksiksiz yapıldı. Artık kayak severlerimizi buraya bekliyoruz" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz