Ağrı`da Türk Kızılay gönüllüleri, Doğu Anadolu`nun en yüksek yaylalarından Aladağ`da yaşayan göçer ailelerin çocuklarına bayramlık kıyafet ve oyuncak hediye etti.
Ramazan Bayramı döneminde köyleri ziyaret ederek çocukları hediyelerle sevindiren Türk Kızılay gönüllüleri, Kurban Bayramı öncesi, yaylalarda sosyal hayatın olanaklarından yoksun çadırlarda yaşayan çocuklara bayram heyecanı yaşatmak için çalışma başlattı.
Bir araya gelen gönüllüler, kadın ve erkek kuaförler eşliğinde engebeli bölgedeki dağlar arasında zorlu bir yolculuğun ardından Ağrı-Van sınırındaki Aladağ yaylalarına ulaşarak çocuklarla bir araya geldi.
Yer yer kar kütlelerinin görüldüğü Aladağ`ın en yüksek noktası olan 3 bin 510 rakımlı Koçbaşı Tepesi`nin yamaçlarındaki çadırlarda aileleriyle yaşayan çocuklarla buluşan gönüllüler, onlarla sohbet edip, vakit geçirdi.
Çocukların bayram tıraşı da unutulmadı
Çocukların bayram tıraşı da unutulmadı
Zorlu coğrafyada sosyal hayattan yoksun yaşayan çocukların saç bakım ve tıraşını yaparak bayrama hazırlayan gönüllüler, onlarla oyunlar oynayıp keyifli vakit geçirdi.
Yaylalardaki çocukların tamamını hediye ettikleri bayramlık kıyafetlerle sevindiren gönüllüler, miniklere kek, çikolata ve meyve suyu ikramında da bulundu.
İlk defa gittikleri yaylalarda çocuklara sürpriz yaparak onlara bayram sevinci yaşatan gönüllüler, göçer ailelere de yardım ederek koyun sağdı.
Yaylalarda iş yükünü omuzlayan göçer kadınlar da kendilerini ziyaret ederek hediyelerle çocuklarını sevindiren gönüllülere teşekkür etti.
Türk Kızılay Kadın Gönüllüleri Ağrı Temsilcisi Neslihan Taşdemir, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da çocukları sevindirmeye devam ettiklerini söyledi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz