Giresun`da şiddetli yağış sele neden oldu. Araçlar sürüklendi, ulaşımda aksamalar yaşandı.
İçişleri Bakanı Soylu, Giresun`da meydana gelen sel felaketiyle ilgili açıklama yaptı, "Bir asker ve 3 vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı" dedi.
Gecenin ilerleyen saatlerinde sel bölgesine giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün öncelikle sabah itibarıyla Giresun`un batısında, daha sonra da doğusunda yoğun şekilde kendini hissettiren yağmurun ardından hem sel hem de heyelan oluştuğunu söyledi.
Soylu, gece verdiği bilgilerde, sabah tablonun biraz daha ağırlaşabileceğini söylediğini anımsatarak, "Ama şunu ifade etmem lazım, buradaki hadiseyi ben de milletvekillerimiz de belediye başkanlarımız da kimsenin bugüne kadar gördüğünü zannetmiyorum. Allah böyle bir afetten korusun. Dükkanların bir çoğu yarısına kadar, bir çoğu tavana yakın yerine kadar toprak ve taş dolu" dedi.
Bakan Soylu, Trabzon`dan Ordu`ya, Samsun`dan Rize`ye kadar gerek arama kurtarma ekiplerinin gerekse de meydana gelen büyük enkazın kaldırılmasını sağlayacak iş makinelerinin bölgeye seferber edildiğini vurguladı.
133 vatandaş kurtarıldı
133 vatandaş kurtarıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel felaketinin meydana geldiği Giresun`a gidiyor.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kurum`un şiddetli yağış dolayısıyla sel ve heyelanların yaşandığı bölgelerde incelemede bulunmak üzere Giresun`a hareket ettiği bildirildi.
Giresun-Dereli-Sivas kara yolu ulaşıma kapandı.
Giresun-Dereli-Sivas kara yolu ulaşıma kapandı.
Doğankent ilçesinde ise su baskınları yaşandı. Yağlıdere ilçesinde derenin taşması sonucu dere yatağındaki evler boşaltıldı.
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz