Nevşehir`de, Türkiye, Avrupa ve dünya atletizm şampiyonalarına hazırlanan sporcular, pistteki çalışmalarının yanı sıra beden dayanıklılığını artırmak amacıyla Kapadokya`daki engebeli vadilerde antrenman yapıyor.
Farklı kategorilerde madalya sahibi milli atletler ve milli takım adayı sporcular, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koşu pistindeki rutin antrenmanlarının yanı sıra Göreme beldesi ile Çavuşin köyü çevresinde peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadilerde kros çalışıyor.
Yıldızlar kategorisindeki atletler, peribacalarının bulunduğu alanlarda, vadi sırtlarına tırmanış ve iniş gerçekleştirerek hem yoğun tempo antrenman yapıyor hem de doğal güzellikler arasında temiz bir atmosferde etkinlik imkanı buluyor.
Milli Takım ve Nevşehir Atletizm Takımı Antrenörü Resul Köstekçi, AA muhabirine, atletizmin beden ve kas gücüne dayalı bir spor olduğunu, uluslararası doğa sporlarına ev sahipliği yapan Kapadokya`nın coğrafi yapısının bu spor dalındaki ağırlaştırılmış antrenman stili için elverişli olduğunu belirtti.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz