Filistinli anne Lina Metrabi, İsrail`in Gazze Şeridi`ne düzenlediği kanlı saldırılarının hedefi olan 4 yaşındaki kızı Sare`nin tedavi edilmesi için yardım eli uzatılmasını istiyor.
İsrail ordusunun düzenlediği hava saldırılarının birinde Sare ağır şekilde yaralandı ve hareket etme kabiliyetini kaybetti.
Anne, oyuncağını kucaklayan kızına her baktığında, başına gelenler yüzünden gözyaşlarına boğuluyor.
Gazze`deki Şifa Hastanesi`nde yatan küçük Sare`nin birkaç gün önce tek istediği, annesinin Ramazan Bayramı için alacağı kıyafetleri giyip diğer çocuklar gibi mutlu olmaktı.
Acılı olay, ramazan ayının son günü olan 12 Mayıs`ta anne Metrabi iftar hazırlarken meydana geldi.
İsrail ordusunun saldırısında atılan roket, Metrabi ailesinin evinin çatısına isabet ederek çatının bir kısmını yıktı. Sonrasında etrafa dağılan şarapnel parçaları Sare ve ailesine isabet etti.
Metrabi, "İftar hazırlıyordum. İsrail saldırısıyla evimizin bir kısmı çöktü. Bedenimin üstünden moloz parçalarını attım ve Sare`nin `anne` diye bağırdığı yöne doğru gittim. Hemen üstüne düşen moloz ve şarapnelleri temizledim ama çok kan kaybediyordu. Onu kucakladığım gibi çevredeki ambulansa ve ilkyardım ekiplerine teslim ettim." dedi.
Kızının durumuyla perişan olan anne, "Kızım tehlikeli derecede omuriliğinden yaralandı ve başına şarapnel parçası isabet etti. Sare`nin tedavisi için Gazze dışındaki hastanelere götürülmesini istiyorum." diye konuştu.
Gazze`deki hastanelerin yetersizliği dolayısıyla küçük kızını kaybetmekten korkan acılı anne kızının tedavisi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`dan yardım istedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz