Merkez Şahinbey ilçesi Sarısalkım Mahallesi`ndeki tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda, henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangına itfaiye ekipleri 54 araç ve 123 personel ile müdahale etti.
Siyah dumanların kenti kapladığı yangını, ekipler yaklaşık 6 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına aldı.
Deponun duvarlarını kırarak soğutma çalışmasına başlayan ekipler yaklaşık 16 saattir su, köpük ve kum ile yanan maddeleri soğutmaya çalışıyor.
Etrafında evlerin de bulunduğu 10 dönümlük alanda oluşan hasar ise günün ilk ışıklarıyla ortaya çıktı.
Depodaki tüm malzemelerin kullanılamaz hale geldiği ve bir evde de hasar oluştuğu görüldü.
Yangının çıkış sebebi ise itfaiye ve jandarma ekiplerinin raporu doğrultusunda ortaya çıkacak.
Deponun sahibi Gaziantepli iş insanı Mehmet Baharoğlu, tek tesellisinin can kaybı yaşanmaması olduğunu söyledi. Baharoğlu, "Kimsenin burnunun kanamamış olması en büyük tesellimiz. Bir komşumuzun evi hasar gördü, onu da onaracağız" dedi.
17 tekne yandı, 8 milyon lira zarar var
17 tekne yandı, 8 milyon lira zarar var
Daha önce farklı bölgede tekne imalatı yaptığını ve 2 yıl önce yangının çıktığı alana taşındığını anlatan Baharoğlu, "Depo olarak kullandığımız bu alanda elektrik direğinin çarpmasıyla kopan teller yangın çıkarmış. İtfaiye ekiplerinin çabasıyla yangın 8 saatte söndürüldü. Çok şükür can kaybı yok. İçeride 17 teknemiz ve tekne yapım malzemelerimiz vardı, maalesef hepsi yandı. Bizim tahminimize göre 8 milyon lira zararımız var ama kesin rakam, yapılacak tespit ile ortaya çıkacak" diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz