Merkez ilçeye bağlı Ulugeçit köyü Uzunlar Mahallesi`nde yaşayan İsa Fındık, salgın tedbirleri kapsamında yaklaşık 1 yıldır futbol okuluna devam edemeyen 11 yaşındaki oğlu Burak için futbol sahası yapmaya karar verdi.
Yaklaşık 15 bin lira harcayarak halı yıkama ve kışlık yiyecek hazırlamada kullandıkları 65 metrekarelik garaj üzerini, branda, aydınlatma, yer halısı ve kale direkleriyle 2 aylık süreçte kapalı halı sahaya dönüştüren Fındık, dışına Türk bayrağı ve "İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu" yazısı da astı.
Çocuklarının evlerinin balkonundan bağlantı kapısıyla geçerek top oynayabildikleri halı saha, görenlerin büyük ilgisini çekiyor.
Burak Fındık da futbol okuluna devam edememesi nedeniyle babasının yaptığı sahada top oynayabildiğini, bundan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Virüs nedeniyle parka gidip oynayamadığını aktaran Fındık, "Biz de zamanımızı burada geçiriyoruz. En büyük hayalim, büyük futbolcu olmak. Futbol oynamayı çok seviyorum. Burada da sürekli antrenman yapıyorum" diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz