Gazze Şeridi`nin güneyindeki Refah kentinde Filistin Kadın Komiteleri Birliği tarafından düzenlenen bisiklet yarışına 10 yaş altı yaklaşık 100 Filistinli çocuk katıldı.
Bisiklet yarışı öncesinde katılımcı çocuklar, "İşgalci İsrail`i silahlandırmaya hayır", "Filistinli çocuklara güvenlik ve özgürlük" ve "İsrail`i desteklemeyi durdurun" yazılı dövizler taşıdı.
Filistin Kadın Komiteleri Birliği Refah Sorumlusu Semira Abdulalim, Filistinli çocuklarla dayanışma ve Filistin davasını dünyaya duyurmak için söz konusu bisiklet yarışını düzenlediklerini söyledi.
Abdulalim, Belçika`nın başkenti Brüksel, İngiltere`nin Manchester kenti ve Hindistan`ın başkenti Yeni Delhi`de de Filistin halkıyla dayanışma için " İsrail`i silahlandırmaya hayır" ve "Filistinli çocuklara kaşı şiddete hayır" sloganlarıyla benzer yarışların düzenlendiğini hatırlattı.
Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Örgütü (Euro-Med) 2 Temmuz`da yayımladığı bir raporda, İsrail`in son saldırılarının ardından Gazze Şeridi`ndeki çocukların yüzde 91`inin psikolojik travma yaşadığını söylemişti.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz