Arabi21
Arabi21
Önemli haber portallerinden Arabi21 Filistin`deki son gelişmeleri yakından takip etti. Kudüs`ün diken üstünde olduğunu, İsrail`in de çok sayıda Filistinliyi göz altına aldığını aktaran portal, İsrail`in hava saldırıları nedeniyle onlarca Gazzelinin hayatını kaybettiğini haberleştirdi.
El Arabi El Cedid
El Arabi El Cedid
El Arabi El Cedid haber sitesi ise Gazze`de hayatını kaybedenlerinin artmaya devam ettiğini, Hamas`ın askeri kanadı Kassam Tugayları`nın İsrail`in ihlallerine karşılık olarak Yahudi yerleşimlere fırlattığı füze haberini manşetine taşıdı.
El Kuds El Arabi
El Kuds El Arabi
El Kuds El Arabi gazetesi ise, "Kudüs`ün İntifadası alevleniyor, işgal ordusu şiddet kusuyor" başlığı altında Kudüs`teki gelişmelerin detaylarını okurlarına aktardı.
Şarkull Avsat
Şarkull Avsat
Şarkull Avsat gazetesi, Gazze`de İsrail hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 26 olduğunu, İsrail tarafındaki kayıpların 2 kişi olduğunu yazdı.
Rai Al Yavm
Rai Al Yavm
Rai Al Yavm gazetesi ise, Gazze`deki Filistin direnişinin Mescid-i Aksa`ya yönelik ihlallere tepkisini Batı Kudüs`e füze fırlayarak ortaya koyduğunun altını çizdi. Bu sefer, kademeli füze fırlatma taktiğinden farklı bir yol izlendiğini vurguladı.
İşgalci İsrail`in Mescid-i Aksa`ya yönelik ihalleri
İşgalci İsrail`in Mescid-i Aksa`ya yönelik ihalleri
Kudüs`teki Şeyh Cerrah Mahallesi`nin Filistinli sakinlerinin tahliye edilmesi ve yerlerine Yahudi yerleşimcilerin getirilmesi süreci ve ardınadan İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa`ya yönelik ihlalleri Filistin`de tansiyonu yükseltti.
İsrail`in Mescid-i Aksa`da nöbet tutan Filistinlilere yönelik sert müdahalesi Gazze`de de büyük bir tepkiye yol açtı. İhlalleri durdurmaması için İsrail`e süre veren Hamas yetkilileri, sürenin bitiminde Kudüs`e füze fırlattı.
Gazze`den fırlatılan füzeye hava saldırılarıyla karşılık veren İsrail en az 26 Filistinliyi öldürdü.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz