Ülker Stadı`ndaki karşılaşma öncesinde Fenerbahçe ve Sivasspor, Filistin halkına yönelik saldırıları protesto etmek amacıyla seremoniye de bu tişörtlerle çıktı.
İki takım futbolcularının giydikleri tişörtlerin üzerlerinde Türkiye ve Filistin bayrakları yer aldı.
Tişörtlerde, Türkçe ve İngilizce olarak `Özgür Filistin` ve "Free Palestine" yazıları yer aldı.
Fenerbahçe Futbol A Takım Direktörü Emre Belözoğlu, İsrail`in, işgali altındaki Doğu Kudüs`te bulunan Mescid-i Aksa`ya ve Filistinlilere saldırılarını kınadı.
Emre Belözoğlu, Demir Grup Sivasspor`a karşı oynayacakları maç öncesinde beIN Sports`a açıklamalarda buldu. Belözoğlu, Kudüs`ten gelen görüntülerin dünyanın kanını dondurduğunu söyledi.
Belözoğlu, "Bunun dini, ırkı ve inancı yok. İnanca saygısı olmayanların dünyada bence yeri de yok. Bu görüntüleri görmekten çok üzgünüm. Kudüs`teki bu zulme göz yumanlara da yazıklar olsun demekten başka söyleyecek bir şeyim yok. Dün İdlib`de verdiğimiz şehidimize Allah`tan rahmet diliyorum. Ömür boyu bu acıyı yaşayacak ailesine sabırlar diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum." dedi.
Sosyal medyadan Mesut Özil forması giymiş küçük bir çocuğun İsrail askerine kırmızı kart gösterdiği görseli paylaşan taraftarlar, İsrail`in Filistin`e yaptığı saldırılara tepki gösterdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz