Facebook`un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, yaptığı yazılı açıklamayla köklü bir değişiklik yaptıklarını, söz konusu değişikliğin farklı uygulamaları ve teknolojileri tek bir yeni marka altında bir araya getireceğinin altını çizdi.
Yeni ismin şirketin metaverse yatırımını yansıttığını belirten Zuckerberg, yeni platformun daha sürükleyici olacağını, insanların sadece ona bakmakla kalmayıp deneyimin içinde olacağı somut bir internet olacağını kaydetti.
"Facebook" uygulamasının ismi ise şirketin diğer uygulamalarından bazıları olan Instagram ve Whatsapp gibi aynı kalacak.
Zuckerberg, yeni ismin, gerçeğe çok yakın sanal dünya anlamına gelen metaverse kelimesinin kısaltması olduğunu söyledi.
Anında bir hologram olarak ışınlanabileceksiniz
"Anında bir hologram olarak ışınlanabileceksiniz"
Zuckerberg bir süredir, metaversenin Facebook’un ve bütün olarak internetin geleceği olduğunu söylüyor.
İnsanların metaverse`de hayal edebileceği her şeyi yapabileceğini aktaran Zuckerberg, "Bu gelecekte, işe gidip gelmeden ofise, arkadaşlarınızla bir konsere veya ebeveyninizin oturma odasına anında bir hologram olarak ışınlanabileceksiniz." açıklamasını yaptı.
Mark Zuckerberg, "Umudumuz, önümüzdeki on yıl içinde metaversenin milyarlarca insana ulaşması, yüz milyarlarca dolarlık dijital ticarete ev sahipliği yapması ve milyonlarca yaratıcı ve geliştiricinin işlerini desteklemesi." değerlendirmesinde bulundu.
Umarım zamanla bir metaverse şirketi olarak görülürüz
"Umarım zamanla bir metaverse şirketi olarak görülürüz"
Facebook markasının tek bir ürünle sıkı bir şekilde bağlantılı olduğuna işaret eden Zuckerberg, bugün bile şirketin yaptığı her şeyi temsil etmesinin mümkün olmadığını kaydetti.
Zuckerberg, "Umarım zamanla bir metaverse şirketi olarak görülürüz. Çalışmalarımızı ve kimliğimizi, inşa ettiğimiz şeye bağlamak istiyorum." ifadesini kullandı.
Zuckerberg, "Şu andan itibaren, Facebook değil, metaverse öncelikli olacağız." değerlendirmesinde bulundu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz