Kadir Has Anadolu Lisesinde beden eğitimi öğretmenliği yapan Necip Bozdemir, bisikletinin arkasına monte ettiği tekerlekli sandalyeyle yaklaşık 55 kilometre pedal çevirerek bedensel engelli Tahsin Gencer`in bisikletle tur atma ve kamp yapma hayalini gerçekleştirdi.
Komşusu olan 33 yaşındaki bedensel engelli Tahsin Gencer`in bisikletle tur atmak ve kamp yapmak istediğini öğrenen Bozdemir, Gencer`e bu hayali gerçekleştirmesine yardımcı olmak istediğini söyledi.
Gencer`in kabul etmesi üzerine tekerlekli sandalyeyi sanayiye götürerek demir çubuk ve kelepçelerle bisikletin arkasına monte ettiren 30 yaşındaki Bozdemir, arkadaşıyla yolculuk hazırlığına başladı.
Görev yaptığı lisenin bahçesinden yola çıkan Bozdemir ve Gencer, engebeli coğrafyada yaklaşık 8 saat süren zorlu yolculuğun ardından Tatvan`a ulaştı.
Hayalini gerçekleştirdiğim için mutluyum
"Hayalini gerçekleştirdiğim için mutluyum"
Aktif olarak bisiklet kullandığını anlatan Bozdemir, "Bisikletime sanayide bir aparat yaptırdım. Tahsin de bana çok destek oldu. Hizan`dan Tatvan`a yaklaşık 55 kilometrelik bir yolculuk yaptık. Uzun, yorucu ve keyifli bir yolculuk oldu. Tahsin de elleriyle bana çok destek oldu. Tahsin`in çelikten hem yüreği hem de iki kolu var. Bugün çadırımızı kurarak istirahat edeceğiz. Tahsin`in hayalini gerçekleştirdiğimiz için inanılmaz mutluyum. Yaşadığımız bu yorucu macera çok güzel bir anı oldu. Katıldığı için Tahsin`e teşekkür ederim. Kendisiyle yolculuk yapmak inanılmaz keyifliydi" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz