Şırnak genelinde 1 haftadır etkili olan kar yağışı nedeniyle enerji hatlarında sorunlar meydana geldi.
Şırnak merkez ve Uludere ilçelerindeki arızalar, kısa sürede giderilirken, kar kalınlığının 2 metreyi aştığı Beytüşşebap`ta ise ekipler, enerji kesintisi olan bölgelerde sorunları gidermek için gece gündüz hazır bekliyor.
İlçede rüzgar ve buzlanmanın da etkisiyle enerji hatlarında arızalar, tel kopmaları meydana geldi.
İlçede rüzgar ve buzlanmanın da etkisiyle enerji hatlarında arızalar, tel kopmaları meydana geldi.
Irak sınırı boyunca ilçeye bağlı Mezra, Ilıcak, Cevizağacı ve Gökçe köyleri ile Kato Dağı bölgesinde yer alan askeri üs bölgelerinde meydana gelen elektrik kesintileri için Dicle Elektrik ekipleri harekete geçti.
Beytüşşebap`ta, 2 bin 800 metre yükseklikteki bölgede birçok noktaya yol ulaşımı bulunmazken, Dicle Elektrik Beytüşşebap Yöneticisi Mesut Ataman ve beraberindeki ekipler, yolun gitmediği birçok bölgeye yürüyerek varıyor.
Çoğu zaman bölgede yaşayanlardan yardım alınıyor, yük hayvanlarından faydalanılıyor.
Yoğun kar yağışı nedeniyle bölgede birçok elektrik direği devrilirken, onlarca direkte ise tel kopmaları meydana geliyor.
Beytüşşebap ilçesinde 3 farklı ekip ile farklı bölgelerde çalışmalarını sürdüren Dicle Elektrik ekipleri, kış şartlarının zorluğunu, vatandaşı enerjiye kavuşturduklarında unuttuklarını söylüyor.
Dicle Elektrik arıza ekipleri, kopan ve 1 metre karın altında kalan elektrik tellerini yoğun uğraşlar sonucu çıkardıktan sonra iş güvenliklerini alarak, 8 metre yükseklikteki elektrik direklerine tırmanıyor.
Ekipler, 2 bin 800 metre yükseklikte ve 1 metre karın içinde çalışmalarını yürüten ekipler, ara sıra ateş yakarak, çay içip, vücut ısılarını dengeliyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz