Dışarıda müşterilerin girişini organize eden görevliler, alışveriş sepeti ya da market arabası sayısına göre içerideki yoğunluğu tespit ediyor.
Girişteki alışveriş sepeti ya da market arabası bittiğinde içeri müşteri alınmıyor. Marketler, 10 metrekareye 1 kişi gelecek şekilde müşteri alabiliyor.
Marketler denetlendi
Marketler denetlendi
Edirne Valiliği COVID-19 Denetim Ekipleri Koordinatörü Devrim Öden ve Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt "Dinamik Denetim Modeli" çerçevesinde marketler ve alışveriş merkezlerindeki restoranları denetledi.
Bayazıt, salgınla mücadelenin devam ettiğini, yoğunlaştırılmış denetim modeliyle vatandaşların sık kullandığı alanları denetlediklerini söyledi.
Salgınla mücadelenin sürdüğünü söyleyen Öden, "Restoran ve marketlerde kontrollerde bulunduk. Marketlerde aynı anda içeride bulunması gereken müşteri sayısının takip ve kontrolü için burada olması gereken müşteri adedi kadar alışveriş sepeti ya da market arabası bulunduruyorlar. Buradaki sepet ya da market arabası sayısından içerideki müşteri sayısı takibi gerçekleştiriliyor" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz