Malmaison Oxford / İngiltere: Otel, Viktorya Dönemi’nden bir hapishanede konaklama imkânı sağlıyor. Çoğu kişi için hapishanede bir gece geçirmek kötü bir fikir olabilir. Ama endişelenmeye gerek yok. Orası artık restore edilmiş gayet lüks bir otel.
Igloo Village / Lapland - Finlandiya: Meşhur kuzey ışıklarını görmek için en iyi seçeneklerden biri. Buzdan ya da cam iglolarda kalabilir, gün içinde geyiklerin çektiği kızaklarla çevreyi keşfebilirsiniz.
Jumbo Stay Hostel / Stockholm - İsviçre: Uçmuyor ama uçuşun bütün lüksünü yaşatıyor. Şu anda Stockholm Havaalanı’nda bulunan bu Boeing 747’de ister paylaşımlı yatakhanelerde kalırsınız, ister lüks bir süitte.
Crowne Plaza Indianapolis / ABD: ABD’nin en eski tren garındaki bu otelin misafirleri meşhur Pullman uyuma vagonlarında kalıyor, restoran vagonda dünya mutfaklarını tadıyor, avluda evlilik töreni düzenleyebiliyor.
Martin’s Patershof / Mechelen - Belçika: Burası bir kilise. Ama artık otel olarak hizmet veriyor. Ziyaretçileri, 2. Dünya Savaşı’ndan kalma eski tarz dekorasyonuyla zamanda yolculuk yapıyor.
The Queen Mary / California - ABD: 2. Dünya Savaşı süresince askeri gemiler gibi boyanarak özel görevlerde kullanılmış olan The Queen Mary’de orijinal tahta kaplamalar, güverte pencereleriyle artık lüks bir otel.
Cappadocia / Cave Suites - Türkiye: Dünyaca ünlü Kapadokya’da kalmak için mağara evlerinden daha iyi ne olabilir? Otel, Hitit, Roma ve Bizans döneminden kalan orijinal mağara evlerde misafirlerini ağırlıyor.
Luna Salada / Uyuni - Bolivya: Uyuni Tuz Gölü’nün yanında yer alan otelin inşaatında gölden çıkarılan tuz bloklar kullanılmış. Dünya mutfaklarını tadabilir ve otelin ilginç mimarisinin tadını çıkarabilirsiniz.
Quinta Real Zacatecas / Meksika: Otel, 19.Yüzyıl’da inşa edilen ve 1975’e kadar kullanımda olan arenada yer alıyor. 1989 Uluslararası Mimari Ödülü’nün sahibi olan otelin güreş alanında restoran ve kafeler bulunuyor.
Ariau Amazon Towers / Manaus - Brezilya: Amazon Ormanları’nın göbeğindeki bu otelin ağaç tepelerindeki odalarında, her yerde karşılaşabileceğiniz papağanlarıyla unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz