Nijerya
Nijerya
Nijerya
Nijerya
Boko Haram hala ateşkesi doğrulamadı, aksine haftasonunda 5 ayrı saldırı düzenledi.
Nijerya
Nijerya
Saldırılardan birinde 40 kadının daha kaçırıldığı, çok sayıda kişinin öldüğü bildirildi.
Hong Kong
Hong Kong
Hong Kong`da sokaklar yine karıştı, onlarca kişi yaralandı.
Hong Kong
Hong Kong
2017`deki seçimlerin demokratik yapılmasını isteyen öğrenciler, yarınki görüşmelerden de bir sonuç alınmaması halinde, şiddet olaylarının tırmanacağından kaygı duyduklarını bildirdi.
Hong Kong
Hong Kong
Çin`in desteklediği Hong Kong lideri Leung Chun-ying(LONG ÇUN YİNG), 3 haftadır devam eden olayların arkasında dış mihraklar bulunduğunu savundu.
İngiltere
İngiltere
İngiltere`nin Oxfordshire kentinde doğal gazla çalışan bir elektrik santralinde yangın çıktı.
İngiltere
İngiltere
Soğutma kulelerinden birinde başlayan yangını söndürmek için itfaiyeciler saatlerce uğraştı.
İngiltere
İngiltere
Yangında yaralanan olmadı.
Kore
Kore
Kore yarımadasında sınır gerginliği yaşandı.
Kore
Kore
Güney Kore Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kuzey Koreli askerlerin sınırı geçip tampon bölgeye girmeleri üzerine Güney Kore askerleri ateş açtı.
Kore
Kore
Olayda yaralanan olmadı. Bölgede tansiyon daha da arttı.
Almanya
Almanya
Almanya`da pilotlar yine greve gidiyor.
Almanya
Almanya
Lufthansa`da çalışan pilotların bağlı bulunduğu sendika, erken emeklilik konusunda uzlaşıya varılamaması üzerine bugün ve yarın için grev kararı aldı. Grev dolayısıyla binden fazla uçak seferinin iptal edilmesi bekleniyor.
Almanya
Almanya
Almanya`da pilotlar bu yıl içinde 8 defa daha greve gitmişti.
Mars
Mars
Mars`tan bir kuyruklu yıldız geçti. Güneş sisteminin en uç noktasından gelen Siding Spring isimli kuyruklu yıldız, saniyede 56 kilometre hızla, Kızıl Gezegen`e 140 bin kilometre kadar yaklaştı. Bilimadamları, "O esnada Mars`ın yüzeyinde olsaydık, gece gökyüzünün bir anda parçacık ve gaz ile dolduğunu görürdük" dediler.
Mars
Mars
Mars`ın yörüngesindeki uydularla yüzeyindeki araçlar bu anı kaydetti. Bilimadamları, 4 buçuk milyar yılda fazla değişikliğe uğramadığını düşündükleri kuyruklu yıldızla ilgili bulgularını önümüzdeki günlerde açıklayacak.
Rusya
Rusya
Rusya, Ortadoğulu turistleri çekmek amacıyla helal otel uygulaması başlattı.
Rusya
Rusya
Moskova`da domuz ürünlerini yemek listesinden çıkaran, bir odayı mescit olarak tahsis eden ve odalarda başucuna Kur`an-ı Kerim koyan bir otel, helal otel belgesi almak için başvurdu. Otelin bu ay hizmete girmesi bekleniyor.
Rusya
Rusya
Ülkede 20 milyon Müslüman yaşamasına rağmen, şimdiye kadar sadece Tataristan`da 2 helal otel bulunuyordu. Ukrayna krizi dolayısıyla Rusya`ya Amerika ve Avrupa`dan giden turist sayısı neredeyse yarı yarıya düşmüş durumda.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz