Çankaya`da yaşayan Canis Döşemeci, arkadaşının bahçesinde beslediği kedinin dünyaya getirdiği 7 yavrudan dört kulaklı olanı sahiplendi.
Genetik mutasyon sonucu bir yerine iki çift kulağı olan ve "Midas" ismi verilen kedi adına Instagram`da açılan hesap, yoğun ilgi gördü.
Gövdesinde kalp şekline benzeyen beyaz tüylü bir bölümü de olan Midas, sosyal medyada 75 bin takipçiye ulaştı.
Evde, "Suzy" ve "Zeyno" adlı "Labrador" cinsi iki köpekle birlikte yaşayan Midas`ın, sosyal medya hesabından elde edilecek gelir, sokak hayvanları için kullanılacak.
Midas`a büyük ilgi var
Midas`a büyük ilgi var
Midas`ı 4 ay önce sahiplenen Canis Döşemeci, "Midas, eğer kendisine fon oluşturabilirse kendisi kadar şanslı olmayan sokak hayvanlarına yardım etmek istiyor. Kardeşlerinin hepsi sahiplendirilmedi, birkaç tanesi kaldı. Midas sayesinde kardeşlerinin de ömürlük yuvalarına kavuşabileceğini düşünüyorum. Kedi, köpek sahiplenmek isteyenler sokakta yaşayan hayvanları sahiplenmeli. Dünyalar kadar para verip bir cins almak yerine sokaktan bir kediyi sahiplenmeli, çok özel kediler var sokakta" dedi.
Türkiye`de başka örneği yok
Türkiye`de başka örneği yok
Midas`ın veterineri Reşat Nuri Aslan, "Midas`ı kontrol altında tutuyoruz. Genetik bir mutasyon sonucu 4 kulak kepçesi ile doğru. Midas`ı diğerlerinden ayıran özellik her iki kulak kepçesinin de kulak kanalına bağlı olması fakat bunun Midas`ın sağlığına hiçbir etkisi yok, duyma sorunu yaşamıyor. Türkiye`de bizim bildiğimiz bunun örneği yok, Midas tek" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz