Ankara`dan Kars`a gelen "Turistik Doğu Ekspresi" treni yolcuları Ani Ören Yeri ve Çıldır Gölü`nü ziyaret etti.
2
Doğu Anadolu`nun en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü, Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi ile Kars`a gelenlerin uğrak mekanı haline geldi.
3
Kış mevsiminde donan Kars-Ardahan sınırındaki göl, Arpaçay ilçesine bağlı Taşbaşı köyü mevkiinde soğuk ve sise rağmen yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.
4
Karların diyarına yolculuk
İzmir`den Kars`a gelen Yaren Algül, masalsı bir yolculuğa çıktığını anlattı: "Doğu Ekspresi ile çıktığımız yolculuğumuz çok güzel geçti. Burası İzmir`e göre çok soğuk. Buz üzerinde ilk defa yürüyoruz, biraz kaydık ama sonradan alıştık. Çok güzel bir ortamı var herkesin en az bir defa buraları görmesi gerekir."
5
Çıldır Gölü`nde atlı kızağa binen Meral Bakır’da Kars`ı çok beğendiklerini vurgulayarak, "Trenle geldik ve gezilecek yerleri gezmeye başladık, hava soğuk ama eğlenceli geçiyor. Çıldır Gölü çok güzel" dedi.
6
7
8
9
10
11
12
13
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Bodrum'da öğrenciler sahilde çevre temizliği yaptı