Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, 2017 yılında Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında ticari araçlar için zorunlu hale getirilen uygulamanın yarın başlayacak olması, araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler, lastikçilerde yoğunluk oluşturdu.
ERZURUM
ERZURUM
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık`ta başlayacak zorunlu kış lastiği uygulaması nedeniyle Erzurum`daki oto lastik tamircilerinde yoğunluk yaşandı.
Erzurum`da aracının lastik değişimini yapan sürücülerden Metin Kaya, kar yağmadan önlem aldıklarını belirterek, "Havalar artık soğudu. Kendimizi kışa hazırlıyoruz." dedi.
Lastik tamircisi Yusuf Çimen, Erzurum`da vatandaşların lastiklerini bir ay öncesinden değiştirmeye başladığını, kışın çetin geçtiği kentte vatandaşların kış lastiği değişimini önemsediğini anlattı.
ARDAHAN
ARDAHAN
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık`ta başlayacak zorunlu kış lastiği uygulaması nedeniyle Ardahan`daki oto lastik tamircilerinde yoğunluk yaşanıyor.
Zorunlu uygulamanın yanı sıra kış mevsiminin çetin geçtiği kentte kara yollarında sıkıntı yaşamak istemeyen sürücüler, oto lastikçilerinde yoğunluk oluşturdu.
Ardahan`da oto lastikçilik yapan İsmail Bingöl de kentte etkili olan kar yağışının ardından araçların lastik değişiminin başladığını belirtti.
Yaklaşık 10 gündür yoğunlaştıklarını anlatan Bingöl, "Bilindiği gibi memleketimizde son günlerde hem kar hem de soğuk hava etkili olmaya başladı. Vatandaşlar da bu nedenle kışlık lastiklerini taktırmaya başladı." dedi.
Sürücülerden İsmail Kahya ise güvenli ve rahat ulaşım için kış lastiğinin önemli olduğunu ifade etti.
AĞRI
AĞRI
Ağrı`da oto lastikçilik yapan Tuncay İdi de kentte havaların erken soğuduğunu ve sabah saatlerinde yollardaki buzlanma nedeniyle sürücülerin çoğunun yaklaşık bir ay öncesinden kışlık lastik taktırmaya başladığını, lastik değişimlerine devam ettiklerini söyledi.
Sürücülerden Mehmet Zakir Polat da kentte kış mevsiminin ağır geçtiğine işaret ederek sürücülere tedbir uyarısı yaptı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz