2020-2021 yeni tiyatro sezonuna 1 Eylül Salı günü 17 yeni oyunla erken "merhaba" diyen Devlet Tiyatroları, yaz aylarındaki projeleriyle de yeni tip koronavirüs sürecinde sanatseverleri yalnız bırakmadı. "Açık Hava Yaz Oyunları" ve "Kamyon Tiyatrosu" projeleriyle 1 Temmuz`dan 1 Eylül`e kadar hem yetişkin hem de çocuk oyunları tiyatroseverler için sahnelendi.
30 Haziran`da Ankara`dan yola çıkan "Kamyon Tiyatrosu" ilk olarak 1 Temmuz`da Erzincan`da daha önce tiyatroya hiç gitmemiş 180 çocukla buluştu.
"Kamyon Tiyatrosu" 26 Ağustos`a kadar süren turnesinde, Tunceli`den Ağrı`ya, Erzurum`dan Mardin`e, Şırnak`ın İdil ilçesinden Adıyaman`ın Besni ilçesine kadar 23 il, 19 merkez ve 38 ilçede perde açarak bir ilke imza attı.
Trabzon, İzmir, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrolarının 5 çocuk oyunu sahnelediği etkinlikte, 4 bin 910 kilometre yol yapılarak 62 temsil gerçekleştirildi ve daha önce tiyatroya gitmemiş yaklaşık 12 bin çocuk ücretsiz tiyatro izleme imkanı buldu.
Muş`un Malazgirt ilçesinde, Malazgirt Zaferi`nin 949. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında da perde açan "Kamyon Tiyatrosu", Malazgirtli çocukları ilk kez tiyatroyla buluşturdu. Etkinlikler kapsamında Malazgirt`te sahnelenen "Bir Nefes Dede Korkut" oyunuyla çocuklar tiyatro izlemenin keyfini yaşadı.
Tiyatronun sihirli dünyasında yolculuğa çıkan minikler, güldürürken eğiten oyunlarla neşeli saatler geçirdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz