Le Persien, Türkiye cumhurbaşkanı, Müslüman ülkelerde başlatılan hareketi destekleyerek bir adım daha ileri gitti ve Fransız ürünlerine boykot çağrısında bulundu ifadelerini kullandı.
20 minutes internet sitesinde, boykot çağrısına yer verilerek, Erdoğan`ın "İkinci Dünya Savaşı öncesi Avrupalı ​​Yahudilere yapılana benzeyen bir linç" örneğine dikkat çekildi.
Lob`s sitesinde "Erdoğan Avrupa`daki Müslümanlara yönelik muameleyi İkinci Dünya Savaşı`ndan önceki Yahudilerinkiyle karşılaştırarak, Fransa ürünlerinin boykot edilmesini istediğini yazdı.
French TV Info`da, Türkiye`nin de çağrısıyla beraber, Fransa ürünlerine boykot çağrısının Müslüman ülkeler arasında hızla büyüdüğü söylendi.
rFI`de boykot çağrısıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Macron`a mental tedavi çağrısı da hatırlatıldı.
Ouest France`de Erdoğan`ın boykot çağrısının Müslüman ülkelerde boykota karşı heyecanı artıracağı ifadeleri kullanıldı.
Le Point`te "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupalı ​​yetkilileri, Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron`un "liderliğindeki" Müslümanlara karşı "nefret kampanyası" olarak nitelendirdiği şeye son vermeye çağırdı. Fransız ürünlerinin ise boykot edilmesini istedi." denildi.
Le Figaro`da Türkiye ile Fransa arasındaki diplomatik ilişkinin daha da kötüye gittiği, Emmanuel Macron`a yağan eleştirilere Erdoğan`ın da bir taş eklediği söylendi.
Le Progres`te boykot çağrısının tarım ticareti, lüks mallar ve kozmetik şirketlerini etkileyebileceği hatırlatıldı.
Midi Libre`de "Erdoğan, Macron`un Müslümanlara yönelik davranışını kınadı. Fransız mallarına bpykot çağrısı yaptı." ifadelerine yer verildi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz