Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı namazını Lefkoşa`daki Hala Sultan Camii`nde kıldı.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birlikte Kurban Bayramı namazını kılmak üzere Lefkoşa`daki Hala Sultan Camii`ne geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazın ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC`de Kıbrıs Barış Harekatı`nın 47`nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katıldı.
Törene KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı`nın 47. yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Bulvarında düzenlenen "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" törenine katıldı.
Buradaki konuşmasına kendisini dinleyenleri selamlayarak başlayan Erdoğan, Kıbrıs Türk halkının barış ve özgürlüğe kavuşmasını sağlayan Barış Harekatı`nın 47. yıl dönümünde KKTC`de bulunmaktan büyük bir gurur ve memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
Kendilerini muhabbetle bağırlarına basan Kıbrıs Türk halkına, Ada`da yaşayan vatandaşlara ahde vefaları için teşekkür eden Erdoğan, Kurban Bayramı`nı kutladı.
Kendilerini muhabbetle bağırlarına basan Kıbrıs Türk halkına, Ada`da yaşayan vatandaşlara ahde vefaları için teşekkür eden Erdoğan, Kurban Bayramı`nı kutladı.
Bayramın Türkiye ve KKTC ile tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dileyen Erdoğan, "Hep birlikte çifte bayram yaşamanın mutluluğu içindeyiz. 20 Temmuz, zulme son verilen, Kıbrıs Türk halkının istiklalini kazandığı ve adaya barışın geldiği kurtuluş günüdür. Barış Harekatı, anavatan ve garantör Türkiye`nin Kıbrıs Türkü`nün her zaman yanında olduğunun sembolüdür.” dedi.
Türk Yıldızları gösteri uçuşu yaptı.
Türk Yıldızları gösteri uçuşu yaptı.
Hiç tereddüt etmeden bu mücadelede canlarını ortaya koyan aziz şehitleri rahmetle, kahraman gazileri minnetle andığını belirten Erdoğan, "İki bayrak dalgalanır bugün kuzeyde, iki nazlı gelin misali, iki bayrak dalgalanır bugün kuzeyde, bir zamanlar Türk halkının zincire vurulduğu yerde, bir zamanlar Türk halkının hunharca öldürüldüğü yerde, artık hürüz, özgürüz dermişçesine." dizelerini okudu.
"Özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, fedakarlıkları ve cesaretleri ile milletimizin kalbinde yerlerini almışlardır. Rabbim mekanlarını cennet, makamlarını ali, ruhlarını şad eylesin." diyen Erdoğan, egemenlik ve özgürlük mücadelesinin önderleri merhum Doktor Fazıl Küçük ve kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş`a Allah`tan rahmet diledi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin`den Kıbrıs`a yüzerek gelen sporcularla bir araya geldi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs gazileriyle bir araya geldi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa`da toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.
Törene KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da katıldı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz