Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep`te işçilerle bir araya geldiği yemekte açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Küresel enerji ve gıda fiyatlarında yaşanan anormal artışları kendi vatandaşlarımıza en az düzeyde yansıtmak için sessiz sedasız bir şekilde yükün önemli bir kısmını kamunun üstlenmesini sağladık. Özellikle şu kış kıyamette vatandaşımızın doğal gazı ve elektriği uygun fiyata kullanması için gerçekten çok büyük fedakarlık yapıyoruz." dedi.
Asgari ücretteki artışın vergi yükünün önemli bir kısmının işverenlerin üzerinden alındığını söyleyen Erdoğan, "İstihdamda herhangi bir olumsuzluk yaşanmasını engelledik" diye konuştu.
Asgari ücretin 4 bin 250 TL`ye çıkarıldığını hatırlatan Erdoğan, "Eleman arıyorum, bulamıyorum deniliyor. İş arayana ekmek var ama yan gelip yatarak para istersen o yok. İşçilerimizin alın terinin karşılığını verecek ücret politikasıyla destekliyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Birileri yeni asgari ücreti, kurdaki dalgalanma zirveye çıktığında küçümsemeye kalktı. Şimdi bu hesabı tekrar yaptıklarını görmedik çünkü hesaplar tutmadı."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz