Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Luanda Quatro de Fevereiro Uluslararası Havalimanı`nda Angola Dışişleri Bakanı Tete Antonio ve Türkiye Cumhuriyeti Luanda Büyükelçisi Alp Ay tarafından karşılandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Luanda`ya geldi.
Resmi temaslarına bugün başlayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı`nda resmi törenle karşılanacak. İki Cumhurbaşkanı, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Angola Meclisi`ne hitap edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dr. Antonio Agostinho Neto Anıtı`nı ziyaret edecek, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenecek Angola-Türkiye İş Forumu`na katılacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan`a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan`a, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan`a AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan kalacağı otele gelmeden önce otel çalışanları Türk bayrağı rozeti taktı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz