Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin`de inşası devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasını ziyaret etti.
Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Erdoğan, proje öncesinde nükleer enerji konusunda eğitim almak için Rusya`ya gönderilen ve inşaatta aktif görev alan 186 Türk mühendisten 113`ü ile bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan`a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Lütfü Elvan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Rusya`nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Anastasia Zoteeva da eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin`deki temasları kapsamında Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin`deki temasları kapsamında Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanındaki çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, santral çalışanlarıyla fotoğraf çektirdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz