MUĞLA
MUĞLA
Muğla`nın yüksek kesimlerindeki bazı ilçelerde kapanan yolların açılması için karla mücadele çalışması gerçekleştirildi.
Menteşe, Ula, Kavaklıdere, Köyceğiz, Seydikemer ilçesindeki yüksek kesimlerde gece kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı nedeniyle bazı bölgeler beyaza büründü.
Ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.
Muğla kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Yılanlı mevkisinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
Kent merkezinde yaşayanlar bölgeye giderek, mangal yaptı, kartopu oynadı.
Özlüce, Gazeller, Yörükoğlu, Şenyayla, Dokuzçam, Yemişendere, Sungur, Muratlar, Günlüce, Göktepe ve Fadıl mahallelerinin yolları karla kaplandı.
Kar yağışı nedeniyle Fethiye-Antalya kara yolunda ise ulaşımın aksamaması için karayolları ekipleri, küreme ve tuzlama çalışması yaptı.
ŞIRNAK
ŞIRNAK
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kar yağışı nedeniyle 3 köy ile ulaşım sağlanamadı.
İlçeye bağlı Taşkıran, Mezra ve Gökçe köylerine ulaşımı sağlayan yollar gün boyu yağan karın etkisiyle ulaşıma kapandı.
 MALATYA
MALATYA
Malatya`nın yüksek kesimlerinde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle vatandaşlar ile sürücülerin sorun yaşamaması için Büyükşehir Belediyesi ekiplerce başlatılan karla mücadele çalışması yaptı.
Kar yağışının yoğun olarak görüldüğü bölgelerde küreme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını sürdüren ekipler, yolda kalan vatandaşların ve hastalarında imdadına yetişiyor.
KAHRAMANMARAŞ
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş`taki Yedikuyular Kayak Merkezi`nde kar kalınlığı 70 santimetreye ulaştı.
Kentte aralıklarla etkisini sürdüren yağışın ardından kayak merkezi tamamen karla kaplandı.
Vatandaşlardan bazıları karlı bölgede fotoğraf çektirirken bazıları mangal keyfi yaptı.
Öte yandan karın etkili olduğu bölgede jandarma ekipleri, sürücüleri zincir takmaları, aşırı hız ve yakın takip yapmamaları konusunda uyararak, kent merkezine geri dönmelerini istedi.
Tipi ve buzlanma nedeniyle kapanan kayak merkezi yolu ve Bertiz yolunda yaklaşık 2 kilometre araç kuyruğu oluştu.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, başta Yedikuyular Kayak Merkezi olmak üzere yol açma ve kar temizleme çalışması gerçekleştirdi.
UŞAK
UŞAK
Uşak`ın Banaz ilçesi sınırlarında yer alan yaklaşık 1200 metre yükseklikteki Baltalı Göleti çevresini saran çam ağaçları, kar yağışının ardından beyaza büründü.
Bazı vatandaşlar göletin bulunduğu bölgeye gelerek hem karın hem de manzaranın keyfini çıkardı.
KASTAMONU
KASTAMONU
Türkiye`nin önemli kayak merkezlerinden Ilgaz Dağı, hafta sonu tatilini değerlendirmek isteyenlerden ilgi görüyor.
Kastamonu ile Çankırı sınırlarındaki Ilgaz Dağı, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok kentten doğa ve kayakseveri ağırlıyor.
BİLECİK
BİLECİK
Bilecik kent merkezi yakınındaki yüksek kesimler, kar nedeniyle beyaza büründü.
Yaklaşık 3 gündür aralıklarla süren yağışın ardından, şehir merkezi civarında yüksek rakımlı köylerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
Yağıştan dolayı merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 1276 metre rakımlı Kapaklı köyü de beyaz örtüyle kaplandı.
Kentte yaşayan bazı kişiler, kar keyfi için köyün çevresindeki ormanlık alanlara çıktı.
Ailece kardan adam yapan, kartopu oynayan vatandaşlar, eğlenceli anlarını cep telefonlarıyla görüntüledi.
KÜTAHYA
KÜTAHYA
Kütahya`da kar nedeniyle özellikle şehirler arası ulaşımda aksamalar yaşanıyor.
Kent merkezinde belediye, Eskişehir ve Afyonkarahisar`a bağlanan şehirler arası yollarda ise karayolları ekipleri kar tutmaya başlayan bölgelerde ulaşımın durmaması için çalışma yürütüyor.
Sürücüler kar dolayısıyla zaman zaman trafikte ilerlemekte güçlük çekiyor.
Kar ve buzlanma nedeniyle çok sayıda hasarlı kazanın meydana geldiği kentte trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.
KONYA
KONYA
Konya’nın Yalıhüyük ilçesinde dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan kar ilçeyi beyaza bürüdü.
İlçede tüm okullar bir gün süre ile tatil edilirken, Yalıhüyük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü`ne bağlı ekipler yoğun bir şekilde çalışarak ilçenin iç ve dış mahalle yollarını trafiğe açık tutuyor.
İlçe merkezine yarım metre kar düştüğü belirtilirken İlçeye Bağlı Gölcük yaylasında kar kalınlığının da 1 metreyi geçtiği öğrenildi.
ANKARA
ANKARA
Ankara`da kar yağışı etkili oluyor. Başkentte dün gece başlayan kar, etkisini sürdürürken, hava sıcaklığı gün boyunca en yüksek sıfırın altında 1 derece olarak ölçüldü.
Büyükşehir ve ilçe belediyelerine bağlı ekipler, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilememesi için ana güzergahlar, ara sokaklar, parklar ile kaldırımlarda tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı.
Şehrin parklarında kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu, vatandaşlar ortaya çıkan güzel görüntüleri fotoğrafladı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz