Yarım asrı aşkındır sporu alışkanlık haline getiren Pirimoğlu, kentte kişilerin bir araya gelmesiyle kurulan ve "çılgın dadaşlar" olarak bilinen Palandöken Masterler Koşu Grubu ile yaz kış demeden antrenman yapıyor.
2
``Spor sağlıktır``
Havaya göre koşularını açık ya da kapalı alanda sürdüren Pirimoğlu, obezite ve hareketsizliğe karşı başta gençler olmak üzere her yaştan insanı spora davet ediyor.
3
Arslan Yakup Pirimoğlu, spor ve koşunun kendisi için sağlıklı yaşam anlamına geldiğini belirterek şunları söyledi:
"Kendimi sürekli bisiklet binmeye, spor yapmaya ve koşmaya adadım. Yaklaşık 8 yıldır da maratonlara katılıyorum. Benim için spor sağlıktır. Spor yapmadığım zaman vücudumda ağrı oluyor, sporla çok rahatlıyorum, hiçbir yorgunluk hissetmiyorum."
4
Sağlıklı yaşam için sporun yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğini vurgulayan Pirimoğlu, "İnsanlar çağımızın hastalığı obeziteyle kilo alıyor, bunu önlemek için spor yapmalarını öneriyorum. Vatandaşlarımız gelişi güzel şeyler yemesin, düzgün beslenmelerini tavsiye ediyorum`` dedi.
5
Pirimoğlu, son yıllarda maratonlara da katıldıklarını belirterek, şunları söyledi:
Gayemiz para ve kupa değil, yeter ki Erzurum`a başarı getirelim. Maddi ve manevi bir derdimiz yok. Evimde onlarca kupam var, eve gelenler kupaları görünce tebrik ediyor, `bizim çocuklarımız da gidip sizin gibi koşsalar` diyerek duygularını dile getiriyorlar. Torunlarım görsün `dedemiz spor yapıyormuş, başarılıymış` deyip spor yapsınlar diye kupalarımı saklıyorum."