Her sene binlerce çocuğun Kur`an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur`an kursları bu yıl "Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel" ve "Geldi Yaz Tatili Şimdi Kur`an Öğrenme Vakti" temasıyla başladı.
26 Ağustos`a kadar sürecek kurslar Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nde büyük ilgi gördü.
Diyarbakır, Mardin ve Siirt`te aralarında ecdat yadigarı asırlık yapıların da bulunduğu yüzlerce camide binlerce çocuğa Kur`an-ı Kerim`in yanı sıra manevi değerler de öğretilecek.
Yaklaşık 2 ay sürecek kurslarda çocuklar sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de buluşacak.
Diyarbakır`da hedef 50 bin öğrenciye ulaşmak
Diyarbakır`da hedef 50 bin öğrenciye ulaşmak
Diyarbakır`da cami ve Kur`an kurslarının yer aldığı 2 bin 298 merkezde 35 bin çocuk eğitim görüyor.
İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu, kentte yaz Kur`an kurslarının büyük bir coşku ve heyecanla başladığını söyledi.
Kurslarda ciddi bir yoğunluk olduğunu, kayıtların halen devam ettiğini belirten İmamoğlu, "Geçen sene Diyarbakır`da yaz Kur`an kursuna katılan öğrenci sayımız 46 bindi. Bu sene 50 bine ulaşmayı arzu ediyoruz" dedi.
Bu kursları çok önemsediklerini ifade eden İmamoğlu, çocuklara namazı, Kur`an-ı Kerim`i öğrettiklerini, Allah, kısa sureler, peygamberler ve meleklerle ilgili bilgiler verdiklerini anlattı.
İmamoğlu, "Başta Ulu Cami`miz olmak üzere tarihi camilerimizin hepsinde yaz Kur`an kurslarımız devam ediyor. Velilerimizin o camilere çocuklarını götürmesi manevi haz açısından daha da önem arz ediyor. Tüm tarihi camilerimizde çocukların güzel bir şekilde katılımlarını gördük. Rabb`im sayılarını artırsın" diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz