Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak Jandarma Karakolu’na 5 yıl önce PKK`lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda yaralanıp, gazi olduktan sonra maddi ve manevi tazminat davası açan Jandarma Uzman Çavuş Cengiz Erduran, mahkemenin talep ettiği bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutarı çok bulup, gönlü razı gelmediği gerekçesiyle maddi tazminattan feragat etti.
Vicdanı elvermediği için yüklü tazminatı almaktan vazgeçen gazi Erduran’a, örnek davranışı nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından tebrikler yağıyor.
Türkiye’nin yanı sıra özelikle ailesi ve çevresinden takdir kazanan gazi Erduran, kendisini arayan, iyi dilek ve temennilerle dolu mesaj ve yorumlarda bulunanlara teşekkür etti.
Çocuklarıyla her fırsatta şehitliğe giderek, şehit olan kahraman silah arkadaşlarını da dualarla anan Erduran,
Çocuklarıyla her fırsatta şehitliğe giderek, şehit olan kahraman silah arkadaşlarını da dualarla anan Erduran,
"Bu haberden sonra çok arayanlar, yazanlar oldu. Öyle güzel yorumlar yaptılar ki; bir kez daha yaptığım davranışımın ne denli iyi olduğunu anladım. Bazı yorumlarda oturup ağladığım anlar oldu, gözyaşlarımı tutamadığım telefonlar aldım. Sağ olsunlar. Her camiadan tebrik telefonları, destek mesajları geldi. Şunu gördüm ki; milletimiz o kadar güzel, o kadar mükemmel bir millet ki, bana gösterdikleri teveccüh o kadar güzel ki, gururlanmamak elde değil. Şükürler olsun" dedi.
Gazi babasıyla gurur duyduğunu anlatan Nida Erduran, "Ben bu yaşıma kadar babamla hep gurur duydum. Bu davranışı beni çok derinden etkiledi, babamla yine gurur duyuyorum. O bizim kahramanımız. İyi ki kabul etmedi. İyi ki benim babam. Bu dünyaya bir daha gelsem bir daha onun babam olmasını isterdim. O bizim kahramanımız" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz