Biberiye
Biberiye
Metabolizmayı hızlandıran biberiye, dolaşıma yararlı olan bir baharat türüdür. Biberiye vücudumuzun ısınmasını sağlar. Isınan vücudumuz daha fazla yağ yakmaya başlar, bunun sonucunda metabolizma hızlanır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlamak için biberiyeyi yemeklerinizde sıklıkla kullanabilirsiniz.
Kekik
Kekik
Yağ metabolizmasını etkileyen kekik, canlandırıcı özelliği sayesinde metabolizmamızın hızlanmasını etkiler. Yağ metabolizması daha hızlı çalışarak, vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlar, vücut yağ depolamayı azaltır ve bunun sonucunda kısa zamanda kilo verilebilir.
Zerdeçal
Zerdeçal
Zerdaçal baharatının metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Ayrıca karaciğer fonksiyonlarını düzenleyip, vücutta detoks etkisine neden olur.
Kırmızı pul biber
Kırmızı pul biber
Yağları yakarak metabolizmayı hızlandırır. Kırmızı pul biberin olumsuz özelliği ise iştahı açmasıdır. Dikkatli olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırır.
Tarçın
Tarçın
Kan şekerinin dengesini düzene sokar. Tarçının antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle metabolizma üzerinde olumlu etkileri vardır.
Sivri biber
Sivri biber
Bütün acı biberler gibi, sivri biber de yediğimiz besinlerin daha çabuk hazmedilmesine ve metabolizmamızın canlanmasına yardım eder. Kahvaltılarda, yemeklerin içinde ve ara öğünlerde rahatlıkla tüketebilirsiniz.
Mercan köşk
Mercan köşk
Sindirim sistemin daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.
Keten tohumu
Keten tohumu
Keten tohumu midedeki suyu toplar ve şişer, bu da kişiye tokluk hissi sağlar. Bağırsakların daha hızlı çalışmasına neden olur ve tuvalet ihtiyacını arttır. Sindirim sisteminde meydana getirdiği etkiler, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. 1 yemek kaşığı keten tohumunu 1 kase yoğurt ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Keten tohumunun tokluk hissi vermesini sağlamak için, yoğurtla birlikte tükettikten sonra 2 – 3 bardak su içmeniz gerekir.
Zencefil
Zencefil
Zencefil, yediğimiz yiyeceklerin daha kolay hazmedilmesini sağlar. Sindirim sisteminin ısınmasına yardımcı olur. Zencefil anti enflamatuar özelliği sayesinde metabolizmamızı hızlandırır. Zencefili ne kadar sık aralıklarla tüketirsek metabolizmamız da o kadar hızlı çalışır.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz