Ankara
Ankara
Ankara`nın yüksek kesimlerinde, gece başlayan kar yağışı etkili oldu.
Mamak ilçesi, kar yağışı ile beyaza büründü. Bazı vatandaşlar karın keyfini çıkarırken, hazırlıksız yakalanan sürücüler trafikte aksamalara neden oldu.
Sabah karla karşılaşan vatandaşlar, işe giderken ve çocuklarını okullara götürürken zor anlar yaşadı.
Güdül`ün Sorgun, Çamlıdere`nin Güney, Çubuk`un Avcıova mahalleleri başta olmak üzere, gece başlayan kar yağışı kırsal ilçelerde de etkili oldu.
Bilecik
Bilecik
Bilecik`te yüksek kesimlerde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.
Kentin merkez, Pazaryeri, Söğüt ve Bozüyük ilçelerinin yüksek kesimlerinde dün sabahtan itibaren kar yağışı etkili oluyor.
Güde, Sarıdayı, Bozcaarmut ve Dülgeroğlu köylerinde de yağış etkili.
Kırklareli
Kırklareli
Edirne ve Tekirdağ`ın yüksek kesimlerinde hafif yağan kar, Kırklareli`nin Bulgaristan`a açılan Dereköy Sınır Kapısı kesimi ile Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde etkili oldu.
Bulgaristan`a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı, Demirköy ilçesindeki Mahya tepesi ve Kofçaz ilçesinde etkisini gösterdi.
Öte yandan hava sıcaklığı; Edirne`de 5, Kırklareli`de 4, Tekirdağ`da ise 4 dereceye kadar düştü.
Karayolları ekipleri başta Dereköy Sınır Kapısı yolu olmak üzere diğer bölgelerde kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
Bolu
Bolu
Bolu`nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı ve Kartalkaya Kayak Merkezi`nde yoğun kar yağışı etkili oluyor.
Yağışın etkisini sürdürdüğü Abant`ta kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. Kartalkaya`da, 17 Aralık`ta açılacak sezon için hazırlıklar devam ediyor. Kar kalınlığının 5 santimetreye ulaştığı bölgede, karayolları ekipleri, yolun ulaşıma kapanmaması için çalışma yapıyor.
Kastamonu
Kastamonu
Kastamonu’da sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı, kentin yüksek kesimlerini beyaza kapladı.
Ilgaz Dağı’nda kar kalınlığı 10 santime kadar ulaştı. Kar yağışının kazalara ve yolların kapanmasına neden olmaması için ekipler, tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz