Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden Muş'ta besiciler, çetin geçen kış mevsiminde hayvanların yem ihtiyacı karşılamak için tarlada sıcak havaya rağmen biçtikleri otları samana dönüştürüyor.
1
Bulanık ilçesindeki besiciler, hayvanlarının kışlık yem ihtiyacı için günün ilk ışıklarında ellerine aldıklar dirgenle tarlanın yolunun tutuyor.
2
Sıcak havaya rağmen biçtikleri otları tarlada toplayan besiciler, ellerindeki dirgenle otları traktöre bağlı harman makinesine atarak samana dönüştürüyor.
3
Tek geçim kaynakları hayvancılık olan, toz ve sıcak hava demeden çalışan besiciler, akşama kadar çalışarak elde ettikleri samanı traktörlerle tarladan köye taşıyor.
4
5
6
7
8
9
10
11
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Hazar Gölü, Doğu'daki tatilcilere Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor