Yurt genelinde etkili olan kar yağışı bazı şehirlerde yaşamı olumsuz etkiliyor.
Okulların tatil edildiği bazı illerde, engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacak.
Kastamonu
Kastamonu
Kastamonu`nun Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.
Kentin özellikle sahil ilçelerinde kar yağışı etkisini sürdürüyor.
Zonguldak
Zonguldak
Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, kar yağışının gece saatlerinden itibaren don ve buzlanma oluşturabileceği, bu nedenle 24 Aralık Cuma günü eğitime ara verileceği duyuruldu.
Zonguldak il merkezi, merkeze bağlı belde ve köyler ile ilçelerdeki tüm ilk ve orta dereceli, özel eğitim kapsamındaki okullar 1 gün tatil edildi.
Sinop
Sinop
Sinop`ta yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ve bazı ilçelerde eğitim öğretim tatil edildi.
Yoğun kar yağışı dolayısıyla il merkezi ile Erfelek, Ayancık ve Türkeli ilçelerinin tamamında, Dikmen ve Gerze ilçelerinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için 24 Aralık`ta eğitime ara verilecek.
Bartın
Bartın
Bartın’da, yoğun kar yağışı sonrası don ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki okullar tatil edildi.
Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, “Don ve buzlanma olayının ulaşımda aksamalara neden olabileceği değerlendirildiğinden il genelinde sadece taşımalı eğitim öğretim kapsamındaki öğrencilerimiz için eğitime bir gün ara verildi" ifadesi kullanıldı.
Ordu
Ordu
Ordu`nun Mesudiye ilçesinde kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verilecek.
Rize
Rize
Rize Valiliği, il genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam ettiği vurgulanarak, şöyle denildi: İlimiz genelinde dün akşam saatlerinden itibaren başlayan aralıklarla devam eden kar yağışı ve meteorolojiden alınan son tahminlere göre gece saatlerinden itibaren kuvvetli, yer yer çok kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden; hava şartlarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçilebilmesi amacıyla ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm eğitim kurumlarımızda eğitim öğretime 1 gün ara verildi.
Trabzon
Trabzon
Trabzon Valiliği`nden yapılan açıklamada, tüm ilçelerde taşımalı eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.
Giresun
Giresun
Giresun`un bazı ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı ve köy okullarında eğitime 1 gün ara verildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Çanakçı ilçesinin tamamı, Keşap, Espiye, Yağlıdere, Tirebolu, Görele ve Eynesil ilçelerindeki köy okullarında eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.
Açıklamada, bu ilçelerin merkezlerinde bulunan okullarda ise eğitime devam edileceği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin bir gün izinli sayılacağı vurgulandı.
Artvin
Artvin
Artvin’de buzlanma ve kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.
Artvin merkez, Borçka, Murgul, Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa ilçelerinde buzlanma ve kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Van
Van
Van`ın merkez üç ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, kentte yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşuları nedeniyle ilimiz merkez İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar 1 gün tatil edilmiştir."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz