![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/584000/585696.jpg)
Mersin'in Silifke ilçesinde, iki bacağında da platin olduğu için bastonla yürüyebilen 56 yaşındaki Metin Ünlü, 30 yıldır bölgeye gelen turistleri deveyle gezdirerek hem unutulmaya yüz tutmuş bir geleneği yaşatıyor hem de engeline rağmen ailesinin geçimini sağlıyor. Kentin inanç ve tarih turizmi açısından öne çıkan yerlerinden Silifke ilçesindeki Cennet ve Cehennem obrukları ile Astım Mağarası önünde bekleyen Ünlü, buraya gelen yerli ve yabancı turistleri deveyleriyle gezdiriyor.