![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/934000/935483.jpg)
Van'ın Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası'nda bulunan kilisede Türkiye Ermenileri Patrikhanesi'nce 3 yıl aradan sonra yapılacak ayin için hazırlıklar sürüyor. Terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen başarılı operasyonlar, bölgede huzur ve güven ortamını da sağladı. Gevaş ilçesindeki Akdamar Kilisesi'nde 2015 yılından bu yana güvenlik nedeniyle ara verilen ayin 9 Eylül'de yeniden yapılacak. Ayine, İran ve Ermenistan'ın yanı sıra yurt içinden de çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.