Orman Genel Müdürlüğü tarafından hatıra ormanının oluşturulması için Genç Kızılay`a tahsis edilen Yenimahalle ilçesindeki alanda program düzenlendi.
Burada konuşan Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Naci Yorulmaz, hatıra ormanına katkılarından dolayı Orman Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.
Genç Kızılay gönüllülerini de tebrik eden ve gençlerin çevre bilincine sahip olmasının gelecek nesiller için önemini vurgulayan Yorulmaz, "Bugün 1084 fidanı toprakla buluşturarak gelecek nesillere bir nefes olmak istiyoruz." dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür, ormanları korumak ve geliştirmek amacıyla çalıştıklarını söyledi.
Türkiye`de yangınlar sebebiyle her yıl yaklaşık 10 bin hektar ormanlık alanın zarar gördüğüne dikkat çeken Özgür, bu alanların tekrar ağaçlandırıldığını anlattı.
Özgür, bunun yanı sıra her yıl ortalama 280 milyon fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek, "Son 10 yılda 5,1 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Amacımız 2023`e kadar 7 milyar fidanı toprakla buluşturmak" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz