Milli Eğitim Bakanı Selçuk başkanlığındaki Anıtkabir ziyareti heyeti, geçen yıl olduğu gibi bu sene de COVID-19 tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda katılımla oluşturuldu.
Ziyareti öncesi Anıtkabir`de dezenfeksiyon çalışması yürütüldü ve askerler nöbet değişimi yaptı.
Heyettekiler maske takarken, Aslanlı Yol`daki yürüyüş, mozoleye çelenk bırakılması ve Anıtkabir Özel Defteri`nin imzalanması sırasında sosyal mesafe korundu.
Selçuk, Anıtkabir ziyaret boyunca ellerinde Türk bayrağı taşıyan Keçiören Kalaba Anaokulu öğrencisi Sarp Kerimoğlu ve Arya Çetinkaya ile yan yana yürüdü.
Ziya Selçuk`un mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.
Bakan Selçuk, Misak-ı Milli Kulesi`nde Anıtkabir Özel Defteri`ne şunları yazdı: "Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Meclisimizin ilk Başkanı, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 101. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı kutlamak için 18 milyon öğrencim ve bir milyon öğretmenim adına huzurunuzdayım. Milletimizin, hürriyetini kaybetmekle yüz yüze kaldığı, milli varlığının tehdit altında olduğu tarihi bir dönemeçte `Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.` diyerek kararlılıkla yol göstermeniz, milli iradeyi en üste koyarak yüce Meclisimizin kurulmasını sağlamanız tarihimizin en önemli vakalarındandır."
Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA
Yükleniyor lütfen bekleyiniz