Askerlerle yemekte bir araya gelen Soylu, burada yaptığı konuşmada, arife gününde aynı sofranın etrafında buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Allah`tan nice Kurban Bayramlarına hep birlikte ulaşmayı dileyen Soylu, "Allah nazlı nazlı dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızın altında, ezan-ı Muhammedi`nin kucaklayıcılığında, ailelerimizle ülkemizin hürriyetiyle bağımsızlığıyla nice bayramlara ulaşmayı nasip etsin" diye konuştu.
Soylu, "Burada vatan nöbetindesiniz. Her türlü riski alıp, bu ülkenin huzurunu bozmaya çalışanlara karşı bir mücadele sergiliyorsunuz. Memleketimizin her köşesinde vatandaşımız, milletimiz, huzur içerisinde yarın inşallah Kurban Bayramı namazına gidecekler, ardından da inşallah kurbanlarını kesecekler. Bizi ayakta tutan unsur da budur. Allah`a hamdolsun” dedi.
Bakan Soylu, üs bölgesinde de gördüklerini, teknolojinin en üst seviyede olduğunu dile getirerek, "İHA`sından, SİHA`sına, modern üs bölgesinden ATAK helikopterlerine kadar. Allah`a hamdolsun terör örgütlerinin kamp yaptığı bölgelerde bugün sizlerin ortaya koymuş olduğu sahavet sadece terör örgütünün değil onların ağababalarını da çıldırtmaktadır. Allah sizden razı olsun" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cudi Dağı`nda Şehit Jandarma Uzman Çavuş Tuncay Arslan Üs Bölgesi`ndeki Bakan Soylu ile telefonla görüşerek, askerlerin bayramını kutladı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz