Bakan Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, 18 milli sporcu ve 27 gencin de bulunduğu heyet ile Aslanlı Yol`dan yürüyerek, Atatürk`ün mozolesine geldi.
Bakan Kasapoğlu`nun Atatürk`ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.
Ardından Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, Misak-ı Milli Kulesi`ne geçti. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Anıtkabir Özel Defteri`ni imzaladı.
Bakan Kasapoğlu, Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kapsamında dolu dolu bir program hazırladıklarını söyledi.
Bakan Kasapoğlu: 81 ilimizin tamamında hayata geçirdiğimiz etkinliklerle bir asırlık milli şuurumuzu ilk günkü gibi diri tutuyoruz. Gençlik Haftamıza, Anıtkabir`de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün huzuruna çıkarak başladık. Önceki sene, Milli Mücadele`nin 100. yılını asla unutulmayacak bir coşkuyla kutlamıştık. Geçtiğimiz sene pandemi tedbirleri nedeniyle, daha çok dijital etkinliklere ağırlık verdiğimiz kutlamalarımız olmuştu. Bu yıl da yine pandemi yüzünden maalesef evlerimizde olmak mecburiyetindeyiz. Her sene hayata geçirdiğimiz fener alayları, okul gösterileri, açık hava etkinliklerimiz maalesef bu yıl da olmayacak.
Bakan Kasapoğlu: Spor federasyonlarımız tarafından düzenlenen yüzlerce etkinlikle bu hafta spora da doyacağız. Her şeyden önemlisi 19 Mayıs günü saat 19.19`da bütün Türkiye aynı anda evlerimizin pencerelerine, balkonlarımıza şanlı bayrağımızla çıkarak, hep bir ağızdan İstiklal Marşı`mızı okuyacağız. İstiklal Marşı`mız aynı geçen yıl olduğu gibi stadyumlardan, spor tesislerinden de çalınacak. Gençlerimiz, en ufak taviz vermeden, millet iradesini ve demokrasiyi korumaya devam ettiklerini, bu mirası en iyi şekilde geleceğe taşıma noktasındaki kararlılıklarını haykıracaklar. Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı layıkıyla heyecanla, coşkuyla kutlayacağız. Ben bu vesileyle gençlerimiz ve sporcularımız başta olmak üzere bütün milletimizin 19 Mayıs`ını ve yaklaşan Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bütün kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla, rahmetle, minnetle yad ediyorum. Gençlik Haftamız kutlu olsun.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz