Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın yapacağı ziyaret kapsamında geldiği Katar`ın başkenti Doha`da, Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı`nda inceleme ve denetlemelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın ziyareti öncesinde birlikteki hazırlıkları yerinde inceleyen Bakan Akar, Komutanlığı`n faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı, talimatlar verdi.
Daha sonra Mehmetçiğe hitap eden Bakan Akar, birliğin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyerek, "Başarılarınızdan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Faaliyetlerinizin önümüzdeki dönemde de aynı ciddiyet, samimiyet ve başarıyla devam edeceğine inanıyoruz" diye konuştu.
Özel olarak seçilen birliğin hem askerlik faaliyetlerini yerine getirdiğini hem de Türkiye`yi başarıyla temsil ettiğini ifade eden Akar, "Dost ve kardeş Katar ve Türkiye, kederde ve kıvançta bir ve beraber olan iki ülkedir" dedi.
Akar, Türkiye`nin hak ve menfaatlerini korumak için şimdiye kadar gerekeni yaptıklarını, bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini vurguladı.
Türk Silahlı Kuvvetleri`nin Azerbaycan ve Libya`nın yanı sıra Somali`de, Kosova`da, Bosna Hersek`te ve daha birçok coğrafyada üstün bir gayretle çalışarak tarihine ve atalarına yaraşır şekilde, dünya barışına önemli katkılar sunduğunu ifade eden Akar, dost ve kardeş ülkelerin yanında yer almaya devam edeceklerini söyledi.
Konuşmasının ardından Bakan Akar, Halid Bin Velid Kışlası`nda görevli Mehmetçik ile karavanadan yemek yedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz