Tarihi ve doğal güzelliklerinin dışında turizm çeşitliliği açısından, eşsiz su altı güzellikleri, rüzgar sporları, eşsiz damak tatlarından oluşan mutfağı, kültürel varlıklarıyla öne çıkan Ayvalık’ın başta Cunda Adası olmak üzere, 14 kilometre uzunluğundaki Sarımsaklı Plajları ve kent merkezinde bu yıl aşırı yoğunluktan ilçe esnafı ise memnun.
Yaşanılan yoğunluğun ilçedeki aşırı araç trafiğinin yanı sıra belediye olarak toplanan çöp kapasitesiyle kendisini net olarak ortaya koyduğunu belirten Ayvalık Belediye Başkanı Ergin, "Trafiğin yoğunluğu nedeniyle çok ciddi otopark sıkıntısı yaşıyoruz. Yine belediye birimlerimizin verdiği bilgilere göre; normalde her gün 70-80 ton olarak kaldırdığımız çöp oranı bayramla birlikte 240 ton civarına ulaşmış durumda. Tabi bunlar da Ayvalık’ta şu anda konuk ettiğimiz tatilci sayısının ne kadar yüksek sayıda olduğunun da net göstergesidir" dedi.
Kurban Bayramı tatili dolayısıyla nüfusu 10 kat artan Balıkesir`in Ayvalık ilçesinde, 1 günde 240 ton çöp çıktı, temizlik ekipleri üç vardiya halinde çalışmak zorunda kaldı.
Cunda Adası-Ayvalık merkez yolu aşırı yoğunluk nedeniyle trafiğe kapatıldı
Cunda Adası-Ayvalık merkez yolu aşırı yoğunluk nedeniyle trafiğe kapatıldı
Kurban Bayramı nedeniyle Ayvalık merkez ile Cunda Adası arasında ulaşımı sağlayan Gönül Yolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 saat süresince geçici süreyle kapatıldı. Ada’ya yönelik yoğun bir araç trafiğinin ardından Cunda’da araçların ilerleyemez hale geldiği için bu kararın alındığı öğrenildi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz